GAPP System, spol. s r. o.

EN

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

LinkedIn

Leden 2022

Už po devíti hodinách nového roku jsme začali působení na cyklistické, a nebo dokonce společenské scéně Česka pěkně zostra! Víte proč? Přesně v devět ráno, prvního ledna, startuje už legendární Novoroční cyklistická vyjížďka od smíchovského železničního mostu. Po desítky let tady můžete vidět přehlídku bývalých slavných cyklistů, trenérů, ale třeba také ctihodného profesora Pavla Pafka, milovníka cyklistiky.  Za asistence kamer České televize se mohutné startovní pole vydalo na první prestižní kilometry, které vrcholí spurtem těch nejlepších na úrovni vysílače Cukrák.  Ale proč o tom tak dlouze píšu? Stejně jako v minulém roce, i letos poctil tuto skvělou akci svou účastí váš kolega a velký cyklistický nadšenec Marian Kulhavý! Nemohl jsem odmítnout jeho výzvu vydat se společně na brdský hřeben, na Silvestra se šetřil a odmítal alkohol, jen abych mu neudělal na silnici ostudu. O co jsme byli pomalejší než zbytek startovního pole, o to jsme měli víc času popovídat si o plánech týmu, který pro tento rok výrazně posílil své řady. A jelikož týmovému partnerovi v podání Mariana se neodporuje, možná začneme i jinak trénovat, protože jeho forma byla už prvního ledna obdivuhodná.

Ale abych nezůstal jen na liduprázdných novoročních silnicích, musím se vám svěřit se svými pocity z týmu, připraveného v roce 22 hájit čestně barvy svých chlebodárců. Je slušné začínat u žen a zvlášť když jde o naši nejúspěšnější českou závodnici. Ano, mám na mysli naši Jitku Čábelickou, čtyřnásobnou mistryni republiky a účastnici olympijských her v Tokiu. Tradičně je základním kamenem a tmelící složkou formace, která se pro letošek rozrostla do zatím největších rozměrů v historii. Dlouho očekávaný příchod Jitčina bratra Honzy, momentálně zřejmě nejzkušenějšího českého bikera, se stal realitou. Po krásné předchozí sezoně si neklade jistě nízké cíle pro tu další Lukáš Kobes, na svou příležitost čeká Honza Rajchart, který nemá jen závodní povinnosti, ale o tom zase jindy. Poslední úlovek pro soupeření v kategorii Muži Elite, Honza Vastl, slibuje jediné. GAPP System bude, jak všichni doufáme, v nové sezoně dominovat i v kategorii mužů. To ale není zdaleka všechno. Příběh Vojty Hrstky možná znáte, možná ne. Předloni jsme ho jako nadšeného hobíka dostali na vyzkoušení, drobný kluk, co hrál hokej a co je zažraný do cyklistiky. Moc se nám s Pavlem Čábelickým zalíbil pro svou pracovitost a skromnost, a tak jsme si ho nechali. Čas letí jako blázen, po ročním působení v kategorii juniorské se pro letošek přesouvá do kategorii Muži U23 (čti muži do 23 let). Těšíme se, jak se bude dál zlepšovat. No, a protože GAPP System se od samého počátku své existence snaží dávat příležitost i těm hodně mladým, nemohou v naší stáji chybět i koníci nejmladší, tj. junioři. Věříme, že i v kategorii nejmladších kluků budeme tvrdit muziku a vychováme borce, kteří třeba někdy v budoucnu mohou reprezentovat naší zemi, ale také to budou sportovci kvalitní lidsky, na které budeme všichni pyšní, že vyšli z naší líhně, ať už skončí v budoucnu kdekoliv. Jsou to Filipové Jech (2004) a Samec (2005). První z nich jezdil v juniorské kategorii už v předchozím roce a pravidelně se ukazoval jako prvoročák na čele pelotonu. Letos by měl patřit k adeptům na mistrovský titul. Filip Samec, jak poznáte z data narození, přichází z kategorie kadetů a bude mezi juniory prvním rokem. Očekáváme, že brzy bude ukazovat, co v něm dříme za talent. 

Naše očekávání jsou podpořena několika fakty. S týmem začal ještě ve větší míře spolupracovat asi náš nejúspěšnější trenér cyklistů specializovaných na horská kola, legendární Karel Martinek.  Už to je pro nás jistotou, že půjdeme správným směrem. Rozrostl se i realizační tým, už tak kvalitní zázemí na závodech a soustředěních, servis pro závodníky, to vše budeme mít možnost dál vylepšovat. No a co je důležité, to je vaše podpora. Tým může pracovat dlouhodobě a koncepčně, to je pro všechny obrovský bonus a dar, moc si toho vážíme…  

Vraťme se však do prvních lednových dní tohoto roku. Abyste si snad nemysleli, že první a poslední sportovní výkon byl Marianův a můj výlet na Cukrák. Už desátého ledna odjel kompletní kolektiv do švýcarského St.Moritz, aby zde piloval všeobecnou vytrvalost na běžkách. Desetidenní pobyt provázelo „azúro“ a jistota denně upravených krásných tratí. Rozhodně skvělá varianta, jistě efektivnější než setrvat v nejistém domácím počasí s mnoha omezeními. 

Hned po návratu byla připravena dlouho očekávaná tisková konference, ale zvítězil rozum… V každém případě chceme takovou akci pořádat na živo a za účasti řady novinářů a zástupců médií. Je to nejlepší příležitost pro představení závodníků, partnerů týmu, je prostor pro interview. Nicméně pokud chceme mít kvalitní tým, musíme dbát i na zdraví všech jeho členů. Skutečně jen pár dní po tiskové konferenci, konkrétně devětadvacátého ledna, měla kompletní formace odletět na první soustředění na Kanárských ostrovech. Bylo proto lepší ušetřit závodníky od potenciální nákazy a odletět v plné sestavě. Tak se nakonec i stalo; všichni dnes už polykají první kilometry v kopcích ostrova Gran Canaria. A jak to tam vypadá? Jaké jsou denní dávky a co tam naši svěřenci dělají po tréninku? To všechno se dozvíte právě za měsíc. Zůstaňte na příjmu, máte se na co těšit. 

Tomáš Přibyl
GAPP System MTB Racing Team