GAPP System, spol. s r. o.

EN

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

LinkedIn

Duben 2022

Opustil jsem vás ve svém povídání těsně před tím, než naši chráněnci neodletěli do Brazílie na první závod světového poháru a slíbil, že trošku pootevřu dveře do kuchyně, kde náš trenér Karel Martinek spolu s manažery týmu ladí strategii na další týdny. Takový výlet do Petrópolis není žádná sranda. Kdo sledoval aspoň část záznamu v televizi, mohl vidět, že se jednalo o velkolepou show s údajně třiceti tisíci diváků v průběhu hlavních nedělních závodů. Určitě atraktivní záležitost pro příchozí i závodníky, po silně dietních podnicích v době covidu, kdy kolem tratí bylo pusto prázdno a člověk si někdy říkal, že moc nechápe, proč se vlastně závodí… To je naštěstí za námi a tak se, nebojím se říct, nadržení fandové horských kol mohli vydat na atraktivní okruh pro horská kola, který nechal v pralese za městem vybudovat nejlepší brazilský biker všech dob, Henrique Avancini, místní modla.

Ale abych moc neodbíhal od tématu; kromě vlhka a vedra, které provázely celý závodní víkend, tady máme náročné cestování, velký časový posun a nemalé prostředky, které je potřeba vložit do cestování a přepravy materiálu. Řada skvělých závodníků a hlavně závodnic tyhle problémy neustála a nakonec se v závodě z různých příčin neobjevili, i když v Petrópolis byli. Dalšími nepominutelnými fakty pro rozhodnutí nevycestovat do Brazílie bylo vytržení z tréninkového procesu a snaha vyléčit následky nemocí, kterými se v předjaří takřka celý tým prošel.  A nejspíš to bylo rozhodnutí správné. Trochu předběhnu, nicméně nejlepší český biker Ondra Cink v Brazílii byl, startoval a obsadil v závodě desáté místo, ale od svého návratu do Česka se potýká s blíže neidentifikovatelnými dýchacími potížemi…

Když bych měl vypíchnout dvě hlavní akce dubna, pak to určitě byl závod kategorie HC v atraktivním prostředí ostrova Elba. Tam odlétla tříčlenná „delegace“ ve složení Jitka a oba Honzové. Na atraktivní a hodně prašné trati brala Jitka body za jedenácté místo, oba kluci na tom byli výsledkově trochu hůř a zejména Honza Vastl nemohl být s výsledkem spokojený. Dojeli na devatenáctém, resp sedmadvacátém místě. 

Hned o nacházejícím víkendu se konalo druhé dějství Českého poháru XCO horských kol v Městě Touškov. Na oblíbené trati předvedla naše ekipa velmi pěkné výkony. Je třeba říct, že závody českého poháru jsou dlouhodobě zařazeny do kategorie C1 UCI kalendáře, takže umožňují získávat body do světového rankingu i cizincům. V ženské kategorii tradičně dorazila momentálně asi nejlepší žena světa, Holanďanka Anne Terpstra. Jitka předvedla zejména v první půlce závodu famózní výkon. Hned po startu odjely společně s Terpstra a Němkou Liou Schrieers  ostatním a až za půlkou závodu se tato trojice díky výraznému zrychlení skvělé Holanďanky rozpadla na prvočinitele a Jitka dorazila na bronzové pozici, když ostatní české konkurentky nechala daleko za sebou.    

V mužské elitní kategorii se skvěle ukázal hlavně Jitčin brácha Honza. Po poměrně vlažném startu, když uzavíral až první dvacítku startovního pole, začal nezadržitelně postupovat startovním polem vzhůru. Vedoucí dvojici závodníků týmu Kross Orlen (Wawak, Cink) neohrozil, třetí místo těsně uzmul Rakušan Raggl, ale čtvrté místo bylo Honzovi odměno za parádní jízdu, když v některých pasážích trati atakoval nejrychlejší časy závodu. 
Poslední  dubnový víkend se část týmu prezentovala na dalším rakouském HC závodě v Haimingu, ale jednalo se spíše o přípravu, aby borci nevypadli z tempa před zásadním měsícem sezony. Hned dva závody světového poháru nás čekají na počátku května. Ikonický německý Albstadt a hned o týden později Nové Město na Moravě. Čekáme, že dorazí rekordní počet diváků, navnaděných po dvouleté pauze na skvělé výkony bikerů a my pevně věříme, že hlavně těch našich. 

Jediným smutným momentem měsíce dubna pak zůstává skutečnost, že náš motivátor, MTB guru a kolega Marian Kulhavý se po masívní objemové přípravě, hodinách taktických debat a drastické úpravě jídelníčku doposud nepřihlásil na jediný závod, a že jich v oficiálním kalendáři je! Věříme ale, že nám chystá překvapení v podobě účasti na nějakém delším maratonu v rámci seriálu Kolo pro Život, abychom své aktivity jako tým rozprostřeli i do jiných bikových disciplín. Nechme se překvapit! Sledujte naši kroniku a buďte stále on line s našim týmem, vaši podporu potřebujeme…     

Tomáš Přibyl
GAPP System – Kolofix MTB Racing Team