GAPP System, spol. s r. o.

EN

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

LinkedIn
Pokud je pro Vás každá minuta výpadku provozu drahá, doporučujeme řešení disaster recovery a avoidance.

Pokud podnikáte v odvětví, kde je každá minuta výpadku provozu drahá, záhy zjistíte, že ani kvalitní řešení pro ukládání dat a zálohování nesplní veškeré Vaše požadavky.

Největším kamenem úrazu se jeví rychlost obnovy provozu po nenadálé události nebo jen po nutné odstávce při běžné údržbě IT infrastruktury. V takovém případě doporučujeme poohlédnout se po řešení pro disaster recovery nebo ještě lépe disaster avoidance.

Přínosem takového řešení je minimalizace nebo kompletní eliminace výpadků a plně automatické chování pokud možno ve všech situacích, které mohou nastat. Jak už bývá zvykem, i těchto řešení je na trhu velké množství.

Na jednu stranu se liší svými funkcemi a možnostmi, na druhou stranu svoji cenou. Pozitivní informací je, že disaster recovery a avoidance řešení si dnes již mohou dopřát opravdu všichni. Jak malá organizace s několika důležitými virtuálními servery, tak nadnárodní gigant se stovkami různých aplikací.

Pokud převládá ve Vašem prostředí virtualizace serverů, je možné sáhnout po softwarovém řešení určeném pro danou virtualizační platformu. K dispozici jsou nativní nástroje virtualizačních platforem, které ale v mnoha případech nepředstavují optimální řešení.

Mnohdy je lepší sáhnout po nadstavbovém řešení jiného výrobce, které se specializuje na problematiku disaster recovery a avoidance. Bonusem je v takovém případě například nižší zátěž produkčního prostředí a jednoduchost použití.

V případě, že provozujete heterogenní prostředí, je nutné sáhnout po univerzálnějším a komplexnějším řešení bez přímé vazby na specifickou platformu.

Jak bude probíhat naše spolupráce?

 • 1.

  Při návrhu disaster recovery a avoidance řešení je nejdůležitější určit, jaké služby jsou pro chod organizace kritické. Proto budeme diskutovat s různými pracovníky napříč Vaší organizací, určíme kritické služby a stanovíme požadavky na rychlost obnovy.

 • 2.

  S pracovníky IT nadefinujeme vazbu kritických služeb na IT prostředí a na tyto vybrané systémy se zaměříme při návrhu řešení.

 • 3.

  Další diskuzí vyjasníme požadavky na robustnost řešení a porovnáme různé možnosti s plánovanými investičními prostředky.

 • 4.

  Výsledkem je optimální řešení, které zajistí chod Vaší organizace i v případě nenadálé události.

Disaster recovery a avoidance od nás využívají...

Zaujala vás naše nabídka?
Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci!

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

GAPP System, spol. s r. o.

Petržílkova 2565/23
158 00 Praha 5 - Stodůlky
tel: +420 251 081 731

IČ: 60487291
DIČ: CZ60487291