GAPP System, spol. s r. o.

EN

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

LinkedIn
Hledáte řešení Vaší IT infrastruktury s nízkou provozní náročností a vysokou mírou flexibility? Pak jsou hyperkonvergovaná řešení tou správnou volbou.

Na rozdíl od tradičního přístupu představuje hyperkonvergovaná infrastruktura řešení, které umožňuje organizaci plně se soustředit na své poslání a provozované aplikace podporující klíčové procesy organizace.

Tradiční architektura IT prostředí je postavena na kombinaci výpočetního výkonu poskytovaného servery, diskové kapacity nabízené datovými úložišti a přenosové kapacity zajišťované síťovou infrastrukturou. Výstavba takové architektury vyžaduje pečlivé plánování a dokonalou souhru všech komponent, aby vše fungovalo tak, jak má. To vyžaduje ze strany ICT oddělení mnoho úsilí i času, a to nejen při prvotní konfiguraci, ale i v běžném provozu.

Hyperkonvergovaná infrastruktura představuje ucelené řešení poskytující nejen výpočetní výkon a nutnou diskovou kapacitu, ale hlavně velmi efektivní nástroje pro snadné nasazení, jednoduchou správu a rozšiřování celého prostředí. Výsledkem tak je plně integrované komplexní řešení s minimálními nároky na integraci a údržbu, jehož vysoká míra spolehlivosti umožňuje ICT oddělením výrazně snížit nejen provozní náklady, ale i časovou náročnost na správu infrastruktury.

Nejvýznamnějším hráčem na trhu hyperkonvergovaných řešení je bezesporu společnost Dell EMC nabízející širokou škálu produktů, ze kterých si vybere to správné opravdu každý – VxRail, VxRack, Vblock nebo třeba XC Series.

Technicky je hyperkonvergovaná infrastruktura postavena na principech virtualizace serverů a softwarově definovaných datových úložišť (SDS), případně softwarově definovaných sítí. Základním stavebním kamenem celé takové infrastruktury je server, který díky propracované, integrované a odzkoušené kombinaci hardwarových a softwarových komponent, zajišťuje prostředí pro provoz virtuálních serverů i pro uložení jejich dat. Rozšiřitelnost takové infrastruktury je snadná – přidáte další server. Potřebujete více výpočetního výkonu? Přidáte server s vysokým výkonem. Potřebujete více kapacity? Přidáte server s vysokou kapacitou.

Hyperkonvergovaná infrastruktura představuje trend, který je rozvíjen všemi předními světovými výrobci. Analytické společnosti již dnes říkají, že hyperkonvergovaná systémy budou s každým rokem získávat vyšší a vyšší podíl v nově implementovaných řešeních IT infrastruktury.

Pokud uvažujete o tom, jak do budoucna zvýšit efektivitu Vašeho IT a jak smysluplně využít potenciál moderních technologií, pojďte s námi uvažovat o možnostech nasazení hyperkonvergovaného řešení.

Jak bude probíhat naše spolupráce?

 • 1.

  Společně specifikujeme požadavky a očekávání, která vycházejí z interních potřeb Vaší společnosti.

 • 2.

  Následnou analýzou IT prostředí zjistíme, jaké jsou minimální technické požadavky na řešení hyperkonvergované infrastruktury a jak ji integrovat se stávajícími systémy.

 • 3.

  Skloubením Vašich potřeb a technických parametrů prostředí získáme hrubé rysy nového řešení. Výběr řešení a konkrétních produktů dále upřesníme podle Vašich investičních plánů a možností.

 • 4.

  Teprve po vyřešení těchto otazníků získáme optimální návrh hyperkonvergované infrastruktury splňující Vaše požadavky.

Hyperkonvergovanou infrastrukturu a SDS od nás využívají...

Zaujala vás naše nabídka?
Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci!

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

GAPP System, spol. s r. o.

Petržílkova 2565/23
158 00 Praha 5 - Stodůlky
tel: +420 251 081 731

IČ: 60487291
DIČ: CZ60487291