GAPP System, spol. s r. o.

EN

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

LinkedIn
Virtualizace umožní výrazně snížit provozní náklady a je nezbytná pro poskytování IT jako služby.

Doby, kdy každá aplikace byla provozována na dedikovaném fyzickém serveru, jsou ty tam. Se stále rostoucím výpočetním výkonem serverů, zvětšujícím se objemem operační paměti a samotným nárůstem počtu serverů, muselo dojít ke změně.

Tou byl bezesporu příchod virtualizace serverů na platformě x86, která představuje v dnešní době standard.

Virtualizace serverů umožňuje efektivní využití dostupných zdrojů IT infrastruktury, optimalizaci jejich provozu a zajištění vysoké dostupnosti provozovaných aplikací.

Zásadním přínosem je i centrální správa prostředí a flexibilita, kterou virtualizace díky oddělení vazby mezi software a hardware přináší. Stejná pozitiva se ukazují i při nasazení virtualizace na pracovní stanice uživatelů. Ti poté mohou přistupovat ke svým aplikacím z téměř jakéhokoli zařízení a porucha notebooku či PC nepředstavuje pro uživatele a administrátory problém.

Virtualizace je nutným minimem i pro oddělení IT jakožto poskytovatele služeb uživatelům vlastní organizace. Bez jejího nasazení by bylo složité automatizovat mnoho rutinních úkolů, které zbytečně a opakovaně spotřebovávají drahocenný čas.

Při využití nadstavbových funkcí lze vytvořit podnikovou „IT samoobsluhu“, která posouvá možnosti řešení až do oblasti mnohokrát skloňovaného cloudu.

Takto flexibilní a na formě dodávky služeb založená IT prostředí by nemohla bez využití virtualizace vzniknout. Výše zmiňované platí jak pro milovníky VMware nebo Microsoft řešení, ale také pro příznivce platformy Linux bez výjimky.

Jak bude probíhat naše spolupráce?

 • 1.

  Společně nadefinujeme požadavky a očekávání, která vycházejí z interních potřeb Vaší společnosti

 • 2.

  Ať už jde jen o snížení nákladů na provoz IT nebo o vybudování IT řešení pro poskytování služeb, musíme společně provést analýzu stávajícího IT prostředí.

 • 3.

  Poté se zaměříme na zkušenosti Vašich IT pracovníků a se znalostí těchto informací navrhneme vhodnou platformu řešení.

 • 4.

  Realizaci řešení je možné rozfázovat dle Vašich plánovaných investic.

Virtualizaci serverů a pracovních stanic od nás využívají...

Zaujala vás naše nabídka?
Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci!

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

GAPP System, spol. s r. o.

Petržílkova 2565/23
158 00 Praha 5 - Stodůlky
tel: +420 251 081 731

IČ: 60487291
DIČ: CZ60487291