Kubernetes a úskalí jeho provozu v praxi

Datum zahájení

12. 04. 2023 - 8:30

Datum ukončení

12. 04. 2023 - 13:00

Místo konání

Jalta Boutique Hotel
Václavské nám. 818/45, 110 00 Praha 1

Využití platformy Kubernetes pro provoz moderních aplikací dodávaných ve formě kontejnerů získává stále na větší oblibě jak u vývojových, tak infrastrukturních týmů. Prakticky každá organizace již dnes řeší, jak vybrané aplikace v kontejnerech provozovat, nebo se na provoz takových aplikací připravuje.

Nasazení platformy jako je Kubernetes však přináší mnohá úskalí, na která je potřebné se dobře připravit. Nejde totiž pouze o to Kubernetes nainstalovat a zkonfigurovat, ale zvládnout celý jeho životní cyklus a zejména integraci do dalších nástrojů, které organizace využívá.

Projekt nasazení Kubernetes v organizaci tak přináší mnohé výzvy v podobě zvládnutí funkční a bezpečné komunikace, dohledu, logování, upgradů a mnoha dalších činností.

V dopoledním workshopu, který se bude konat ve středu 12. 4. 2023 v prostorách pražského Hotelu Jalta na Václavském náměstí se seznámíme jak s možnostmi, jak Kubernetes platformu implementovat, tak s nástroji, které je vhodné pro fungování celého ekosystému kontejnerů zvážit a případně použít.

Velkou část dopoledne věnujeme problematice praktických zkušeností s provozem platformy Kubernetes. Naši přední specialisté na tuto problematiku Vám představí vybrané výzvy a problémy, se kterými se při provozu Kubernetes platforem setkáváme, a ukážou možnosti jejich řešení.

Těšíme se na Vás!

 

Detailní program workshopu

 

Registrace & dobrá snídaně

8:30 – 9:00

1

Kubernetes a jeho nasazení v praxi

Možností, jak v praxi nasadit Kubernetes platformu, je dnes mnoho. Vytvořením samotného Kubernetes clusteru však práce zdaleka nekončí. Ukážeme si, co vše je potřebné pro úspěšný produkční provoz aplikací v kontejnerech zvládnout – od zajištění komunikace, bezpečnosti, dohledu, logování až po zvládnutí průběžného upgradu celého prostředí. Představíme si také vybrané komerční i open source produkty, které mohou práci s Kubernetes výrazně usnadnit.

9:00 – 10:15

 

Přestávka & občerstvení

10:15 – 10:45

2

Praktické zkušenosti s provozem Kubernetes

Mnoho zvládnutých projektů nasazení Kubernetes v různých organizacích přineslo spoustu poznatků a praktických zkušeností. Podělíme se s Vámi o některé z nich. Ukážeme Vám, jaké typické výzvy a problémy organizace při nasazení Kubernetes platformy řeší a jak je možné se těmto výzvám a problémům postavit.

10:45 – 12:00

 

Vynikající oběd

12:00 – 13:00

Prezentace ke stažení

Začněte svoji transformaci ještě dnes Kontaktujte nás