Zvládnutá obnova dat je pilířem každého IT

Datum zahájení

16. 05. 2023 - 14:00

Datum ukončení

16. 05. 2023 - 20:00

Místo konání

Jalta Boutique Hotel
Václavské nám. 818/45, 110 00 Praha 1

Technologie přicházejí a odcházejí. Zálohování a obnova dat jsou však disciplínami, které jsou stále aktuální. A ačkoli jejich cíle jsou stále podobné, podmínky, ve kterých musíme tyto disciplíny zvládat, se neustále vyvíjejí. Neuvěřitelný boom technologií posledních 20 let přináší stále efektivnější způsoby zabezpečení dat a umožňuje jejich velmi rychlou obnovu. Ruku v ruce s tím však roste komplexnost prostředí, která je nutné zabezpečit. Stejně tak počet a četnost hrozeb, kterým každá organizace v této oblasti čelí.

Zálohování a obnova dat jsou tak dnes pilíři každého moderního IT. Jejich nezvládnutí může mít pro organizaci kritické následky. Pokud i Vy přemýšlíte, jak efektivně a spolehlivě zabezpečit data Vašich systémů, přijďte za námi v úterý 16. 5. 2023 a to netradičně odpoledne ve 14:00 do pražského Hotelu Jalta na Václavském náměstí. Během odpoledne společně projdeme výzvy, které jsou kladené na moderní systémy zálohování a obnovy dat, představíme si vhodné technologie a ukážeme si, jak je možné tyto technologie prakticky použít.

Ať už Vás trápí obava z obnovy dat po napadení ransomwarem, potřeba zvýšit úroveň zabezpečení Vašich dat nebo posílení úrovně zabezpečení z důvodu souladu s NIS2, ukážeme Vám, jak na to.

A protože nejen prací živ je člověk, navážeme na odpolední pracovní část částí neformální, ve které Vám nabídneme k degustaci pečlivě vybraný set vín pod vedením zkušeného someliéra na téma Rakousko, Německo a Sudtirol. Ochutnáte s námi to nejlepší od vyhlášených vinařství Rakouska, Německa a Jižního Tyrolska. Degustace bude zaměřena především na Riesling, nebude chybět ani Sauvignon z legendárního vinařství Tiefenbrunner.

Těšíme se na Vás!

Detailní program workshopu

 

Registrace

13:30 - 14:00

1

Komplexní strategie zabezpečení dat

Pouhé zálohování dat již nestačí. Komplexní strategie zabezpečení dat se musí odvíjet od cílů, kterých chceme dosáhnout, a posouzení rizik, která nás ohrožují. Na jejich základě je pak možné definovat vlastní strategii a začít hledat konkrétní prostředky a nástroje, jak ji realizovat.

V první části workshopu se detailně podíváme na to, co vše by mělo předcházet výběru konkrétních nástrojů pro zálohování dat a zajištění rychlé obnovy. Zároveň si představíme výzvy, které jsou dnes na systémy zálohování a obnovy dat kladené, jako je např. podpora nejrůznějších cloudových prostředí a cloudových úložišť.

14:00 - 15:15

 

Přestávka

15:15 - 15:45

2

Commvault Complete Data Protection – švýcarský nůž pro zabezpečení Vašich dat a systémů

Ne vždy je snaha pokrýt veškeré požadavky na řešení komplexní strategie zabezpečení dat jedním produktem snahou správnou. Pokud však jedno řešení nabízí vše, co daná strategie vyžaduje, proč volit jinou cestu?

V druhé části workshopu Vám představíme řešení Commvault Complete Data Protection, které poskytuje komplexní sadu možností pro zajištění zálohování dat, replikace provozovaných systémů a automatizace obnovy jejich provozu. Ukážeme si, jak může vypadat referenční architektura takového řešení a jaké stavební bloky je vhodné použít.

15:45 - 17:00

 

Degustace vybraných kvalitních vín

Pod vedením zkušeného someliéra ochutnáme vybraná kvalitní vína a to i se zajímavým výkladem o jejich původu, pěstování a lidech kolem nich.

V průběhu degustace budeme mít také prostor individuálně diskutovat jakákoli témata, která by Vás zajímala, včetně toho, jak Vám my v GAPP System můžeme pomoci s budováním ideálního IT.

17:00 - 20:00

Partneři akce

Prezentace z workshopu

Začněte svoji transformaci ještě dnes Kontaktujte nás