Cloud a jeho využití na cestě k ideálnímu IT

Datum zahájení

21. 06. 2023 - 9:00

Datum ukončení

21. 06. 2023 - 13:00

Místo konání

Jalta Boutique Hotel
Václavské nám. 818/45, 110 00 Praha 1

Využití služeb poskytovatelů veřejných cloudových služeb je již po mnoho let tématem, o kterém se v IT světě vedou dlouhé diskuze. Někteří nedají na výhody cloudových řešení dopustit, jiní se cloudu obávají. Nejčastějšími důvody takových obav jsou ztráta kontroly nejen nad svými aplikacemi a daty, ale také nad ekonomikou fungování celého provozu. Obavy tohoto typu jsou velmi často postaveny pouze na domněnkách a neznalosti fungování celého systému.

Efektivní zařazení vybraných cloudových služeb do IT strategie organizace může naopak výrazně zvýšit efektivitu některých činností, posunout celkovou míru robustnosti a stability IT provozu a usnadnit jeho správu. Jak však do světa cloudových služeb rozumně vstoupit?

Pokud uvažujete o tom, jak bezpečně a bez rizika cloudové služby využít, případně hledáte nejvhodnější možnosti, jak začít, přijďte za námi ve středu 21. 6. 2023 do pražského Hotelu Jalta na Václavském náměstí. Během dopoledne projdeme nejběžnější mýty, které se o cloudových službách vypráví, a pokusíme se je vyvrátit. Ukážeme Vám, že existuje mnoho cest, jak s veřejným cloudem začít. A taktéž se podíváme na jednu z ideálních možností, jak efektivně cloudové služby do IT strategie organizace zařadit a to je jejich využití pro potřeby zálohování a disaster recovery.

A abychom všem informacím, které na workshopu projdeme, dodali patřičnou váhu, přizvali jsme k jeho pořádání specialisty z Google Cloud, kteří se taktéž podělí o své zkušenosti.

Detailní program workshopu

 

Registrace

8:30 - 9:00

1

Veřejného cloudu se není třeba bát

Máte obavy ze vstupu do světa veřejných cloudových služeb? Přemýšlíte o tom, jak s cloudem efektivně začít? Právě na tyto otázky budeme hledat odpověď.

V první části workshopu si ukážeme základní principy začlenění clodových služeb do IT strategie organizace a zejména si představíme nejvhodnější možnosti jejich využití. Zároveň Vám představíme prostředí Google Cloud a ukážeme, proč právě třeba Google Cloud je tím nejvhodnějším kandidátem pro Vaše první cloudové řešení.

9:00 - 10:15

 

Přestávka

10:15 - 10:45

2

Jak efektivně využít Google Cloud jako platformu pro disaster recovery

Ztráta dat nebo narušení provozu IT systémů je obavou každé moderní organizace. Disaster recovery postupy a řešení jsou dnes nedílnou součástí všech IT strategií. Pokud mají být DR postupy realizovatelné i v případě kompletní ztráty primárního datového centra, musí být vyřešena otázka, kde náhradní provoz v případě potřeby spustit. Budování vlastní DR lokality je však zpravidla finančně zcela neúnosné, mnohdy i samotný nákup potřebných technologií pro náhradní spuštění aplikací. Služby veřejného cloudu tak mohou být velmi zajímavou a žádanou variantou, jak se s efektivním DR vypořádat.

V druhé části workshopu si ukážeme, jak je možné optimálně cloudové služby pro zálohování a DR využít, a tím zrelizovat celé řešení při zachování rozumných nákladů.

10:45 - 12:00

 

Oběd

12:00 - 13:00

Partneři akce

Začněte svoji transformaci ještě dnes Kontaktujte nás