Za český mtb tým GAPP System - Kolofix bude závodit slovinská hvězda Tanja Žakelj

Publikováno 28.01.2023

Nejlepší česká mtb stáj GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Team do nové sezony výrazně posílila. Její řady rozšířila zahraniční hvězda Slovinka Tanja Žakelj, která už vyhrála Světový pohár 2013 a je také dvojnásobnou Mistryní Evropy v kategorii XC.
 
V českém cyklistickém světě je účast špičkového zahraničního cyklisty opravdovým průlomem. Zkušená Slovinka vytvoří silné duo s nejlepší českou bikerkou Jitkou Čábelickou. Pro obě jde o nový impuls, který by jim měl pomoci k co nejlepším výsledkům v letošním Světovém poháru a zároveň kvalitní účastni na olympiádě v Paříži 2024.
 
GAPP Systém – KOLOFIX MTB Racing Team zároveň nově přesedlal ze značky kol Cannondale na Giant /LIV (kola pro ženy). Mezinárodní gigant se sídlem na Tchaj-wanu je největším výrobcem kvalitních kol na světě a už dlouho úspěšně působí v nejvyšších soutěžích silničních a horských kol.
Česká, dnes už mezinárodní stáj, se zároveň rozdělí na dvě skupiny. TOP tým pro závody Světového poháru a další špičkové soutěže ve složení Tanja Žakelj, Jitka Čábelická, Jan Škarnitzl a Lukáš Kobes čeká letos 11 náročných závodních víkendů. Už na konci února pojedou první soutěž kategorie HC ve španělském Bagnoles.
 
Druhá, podpůrná část týmu, složená z mladších talentů, bude zatím závodit v nižších soutěžích převážně v ČR.
 
„Moc se těším na nové působiště a závodění s Jitkou, myslím, že nám oběma to hodně pomůže. Ráda bych jezdila v nejužší světové špičce a vybojovala si účast už na své čtvrté olympiádě,“ svěřila se Tanja Žakelj.
 
Od tréninku a závodění se Slovinkou v jedné stáji si hodně slibuje i Jitka Čábelická. „Chci jezdit ve Světovém poháru stabilně do první dvacítky, ráda bych si vybojovala nejsilnější pozici u nás a příští rok pak Paříž,“ zdůraznila.
 
Petr Kuliš, ředitel hlavního sponzora GAPP System, řekl, že pro něj důležité nejsou jen jednotlivé výsledky, ale i práce s mladými talenty, kteří posouvají  cyklistickou základnu v Česku kupředu. „Líbí se nám dlouhodobé partnerství, vytváření zázemí a věříme, že další snažení týmu vygraduje na olympiádě 2024 v Paříži.“
 
Českou závodní stáj podporuje i největší řetězec servisů kol nejen v Česku, ale v celé střední Evropě - KOLOFIX, který má 15 stálých poboček. Řídí ho bývalý závodník a reprezentační mechanik Pavel Čábelický, který je zároveň i šéfem GAPP System – KOLOFIX MTB Racing Teamu.

Začněte svoji transformaci ještě dnes Kontaktujte nás