GAPP System, spol. s r. o.

EN

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

LinkedIn
Spoléhat se jen na primární úložiště dat představuje riziko. Snižte jej prostřednictvím zálohování dat.

Data každé organizace představují aktivum mnohdy nevyčíslitelné hodnoty a jejich kvalitní zabezpečení je tudíž nutností. Zabezpečení dat představuje dlouhodobý proces s několika kroky.

Prvním důležitým krokem je zajisté stabilní a bezpečné řešení pro ukládání dat. Zůstat jen u kvalitního primárního úložiště dat by však představovalo velice vysoké riziko, které mnohdy vede ke ztrátě cenných informací. Je tedy nasnadě přistoupit ke kroku druhému a vyřešit zálohování a obnovu dat.

Zálohování slouží k vytvoření a uchování kopie dat na jiném zařízení než je primární řešení pro ukládání dat. Samotné vytvoření kopie dat a její uchování nepředstavuje hlavní přínos zálohování.

Hlavní přínos spočívá v možnosti data ze zálohy v případě potřeby obnovit. Možná zní předchozí věta překvapivě, ale mnohdy není tento základní požadavek splněn. Proto je vhodné věnovat výběru zálohovacího řešení dostatečnou pozornost.

Na základě očekávání a potřeb organizace, které jsou definovány požadavky na rychlost zálohy a obnovy dat, lze volit z široké palety technologií. Naprosto tradiční a mnoha lety prověřené řešení představuje kombinace zálohovacího software a ukládání záloh na pásková média. I přesto, že jde o ověřené řešení, je pro mnoho zákazníků nedostatečné hlavně z pohledu flexibility, rychlosti a dlouhodobé udržitelnosti.

S masivním nástupem virtualizace a nekončícího růstu dat je vhodnější ukládání záloh na specializovaná disková úložiště. Ta disponují funkcí deduplikace dat, což vede k redukci objemu uložených dat a srovnává celkové náklady na řešení s ukládáním záloh na pásky.

Další z nepřeberných možností řešení je například kontinuální zálohování, které vytváří zálohy de facto neustále. Tím se oproti tradičním řešením významně snižuje objem ztracených dat v případě poruchy a zvyšuje se množství záchranných bodů, ze kterých je možné data obnovit.

Jak bude probíhat naše spolupráce?

 • 1.

  Na Vás bude základní rozdělení aplikací a dat s nimi svázaných do kategorií podle míry kritičnosti pro Vaši organizaci. Společně nadefinujeme požadavky na četnost záloh a rychlost jejich obnovy. Tyto požadavky budou plně vycházet z interních potřeb Vaší organizace.

 • 2.

  Následně provedeme analýzu stávajícího IT prostředí (případně stávajícího řešení pro zálohování a obnovu dat).

 • 3.

  Pro stanovení nejvhodnějšího řešení je vhodné při návrhu uvažovat i výši plánované investice. Spojením business požadavků a technických parametrů Vašeho prostředí navrhneme možné způsoby řešení.

 • 4.

  Teprve tak dosáhneme optimálního řešení zálohování a obnovy dat.

Zálohování a obnovu dat od nás využívají...

Zaujala vás naše nabídka?
Domluvte si s námi nezávaznou konzultaci!

+420 251 081 731

sales@gapp.cz

GAPP System, spol. s r. o.

Petržílkova 2565/23
158 00 Praha 5 - Stodůlky
tel: +420 251 081 731

IČ: 60487291
DIČ: CZ60487291