Zlepšete svoji kybernetickou odolnost a buďte v souladu s NIS2

Datum zahájení

11. 01. 2024 - 8:30

Datum ukončení

11. 01. 2024 - 13:00

Místo konání

Jalta Boutique Hotel
Václavské nám. 818/45, 110 00 Praha 1

Dne 1. 1. 2025 vejde v účinnost směrnice NIS2, která se věnuje kybernetické bezpečnosti mj. i ve výrobních a jiných komerčních společnostech. Výrazně se tak rozšiřuje okruh organizací, které budou mít povinnost se adekvátnímu zajištění kybernetické bezpečnosti ze zákona věnovat a své aktivity v této oblasti budou povinny dokladovat.

Vedle důvodů ekonomických, kdy závislost na IT technologiích může v případě napadení vést až k zastavení fungování celé organizace, jsou zde i další důvody, proč se této problematice věnovat:

  • NIS2 vyžaduje po organizacích kontrolu dodavatelských řetězců a v případě vybraných služeb i prověřování rizikovosti dodavatelů technologií.
  • NIS2 ukládá organizacím povinnost hlášení bezpečnostních incidentů.
  • NIS2 přichází s likvidačními pokutami v případě pochybení, a to včetně možnosti omezení jednacích práv osob odpovědných za kybernetickou bezpečnost.

V současné době je podobným způsobem regulováno cca. 400 subjektů, s účinností NIS2 půjde nově o minimálně 6000 subjektů. Zároveň se očekává kontrola dodržování NIS2 ze strany Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

S uchopením této výzvy jsme již pomohli mnoha našim zákazníkům. Pokud máte zájem dozvědět se více, přijďte za námi ve čtvrtek 11. 1. 2024 do pražského Hotelu Jalta na Václavském náměstí.

Budete se na Vás těšit!

 

Detailní program workshopu

 

Registrace & dobrá snídaně

8:30 – 9:00

1

NIS2 a jeho dopad na organizace z pohledu IT infrastruktury

V rámci této části workshopu se dozvíte, jaké dopady nové směrnice NIS2 můžete očekávat a koho všeho se tato směrnice týká. Projdeme, jaké jsou povinnosti vyplývající ze směrnice a ukážeme, jaká organizační a technická opatření lze přijmout s cílem požadavky směrnice naplnit.

9:00 – 10:15

 

Přestávka & Občerstvení

10:15 – 10:45

2

Technická opatření vyplývající z NIS2 v praxi

V druhé části workshopu se zaměříme na nejtypičtější technická opatření výrazně zvyšující míru schopnosti organizace odolat dnešním kyberhrozbám, případně se z nich vzpamatovat. V první řadě se tak zaměříme na oblast ransomwaru, kvalitního systému zálohování a replikace dat a schopnost rychlé a spolehlivé obnovy provozu. Za tímto účelem si představíme řešení od společnosti Commvault, která představuje celosvětového lídra v této oblasti. Podíváme se však i na další opatření jako je efektivní monitoring a logování celého IT prostředí, síťová segmentace a další.

10:45 – 12:00

 

Vynikající oběd

12:00 - 13:00

 

Partneři akce

 

Prezentace z workshopu

Začněte svoji transformaci ještě dnes Kontaktujte nás