Sezóna 2022

GAPP System Kolofix MTB Team - sezona jak (ne)měla být

Začátkem letošního roku jsme s velkým optimismem vstupovali do poolympijské sezony; tým byl posílený o nového manažera a závodní sestava slibovala úspěchy ve většině kategorií, které pravidelně obsazujeme. Zejména v juniorech, ženách a mužích elite, kde jsme byli přesvědčeni o dominanci minimálně na domácím písečku.

Vše se nakonec odehrálo úplně jinak. Určitě to není tím, že by vedení týmu a závodníci podlehli nějakým iluzím o své neporazitelnosti; to se nestalo a v předsezónních testech nic nenapovídalo nevalným výsledkům, které nás po celý rok provázely. Do pomyslné síně slávy bychom tak mohli umístit pouze trofeje za shodně bronzová umístění na mistrovství republiky Jitky Čábelické a Lukáše Kobese, rozhodně cenné bylo celkové vítězství Lukáše v seriálu Českého poháru.

Kromě toho, že nás v průběhu roku opustil po relativně krátké době týmový manažer, doběhly nás problémy všeho druhu, které se týmu několik let vyhýbaly. O všem si můžete přečíst v obsáhlém rozhovoru s Pavlem Čábelickým, který se netýká jenom fungování týmu, jeho ambic na další sezonu, ale i fenoménu v oblasti servisu kol jménem Kolofix.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sport-pavel-cabelicky-dobyva-svet-ceskych-kol-217757